Ana Sayfa Öğrenciler Tarafından Sıkça Sorulan Sorular

Güvenler Kız Öğrenci Yurdu Hakkında Sıkca Sorulan Sorular

Kız öğrenci yurdunuzun herhangi bir dernek,vakıf veya cemaatle bağlantınız var mı?

Yurdumuz, T.C Milli Eğitim Bakanlığı’ndan izinli ve ruhsatlı faaliyet göstermekteyız. Herhangi bir dernek,vakıf,düşünce veya buna benzer bir örgüte bağlı ve bağımlı değiliz. Özel yurt işletmeciliği ilke ve amaçları doğrultusunda Atatürkçü,çağdaş,evrensel,laik,ve bilimsel yurt hizmeti sunmak amacından hareketle hizmetlerimizi sürdürmekteyiz.Hiçbir şekilde kimsenin düşüncesinden veya giyiminden dolayı ayrım yapılmaz.

 

Yurttaki oda arkadaşımla dönem içerisinde anlaşamazsam ne olacak?

Nadir olarak anlaşmazlıkla karşılaşılsa da, yurt müdürlerimiz tarafından öğrencilerimizin istedikleri bir başka muadil odaya ya da yine arzu ederlerse bir başka şubemize nakil durumu gerçekleştirilmektedir.

 

Öğrencilerin yurtta çamaşır hizmetleri için ayrı bir ücret alınıyor mu?

Hayır. Güvenler Kız Öğrenci Yurdu'nda çamaşır makineleri öğrencilerin kullanımına tahsis edilmiştir ve herhangi bir ücret alınmamaktadır.

 

 

Kız öğrenci yurdunuzun binasının ısınma sistemi nasıldır?

Güvenler Kız Öğrenci Yurdu binalarımız merkezi kalorifer sistemleri ile ısıtılmaktadır. Isınma sistemlerimiz sabah ve akşam teknik ekibimiz tarafından günlük kontrol edilmektedir.
 

Güvenler Kız Öğrenci Yurdu'nda güvenlik nasıl sağlanmaktadır? Kızların ve yurdun güvenliğini sağlamak için ne gibi güvenlik önlemleri alıyorsunuz

Güvenler Kız Öğrenci Yurdu'nda, öğrencilerimizin huzur ve güvenliği için 24 saat nöbetçi idareci elektronik chipli geçiş sistemi ve uzman kadromuz ile güvenlik sağlanıyor.Yurtlarımız 24 saat boyunca güvenlik kamerasıyla kontrol altında tutulmaktadır.

Standartlara uygun olarak en son sistem yangın dolapları,alarm sistemleri ve ekipmanları ile donatılmış yurt binalarımız, alınan tüm yangın,güvenlik tedbirleri ile eksiksiz ve müdahaleye hazır durumdadır.

 

 

Kız yurtlarında konaklama ve fiyatlar hangi zamanlarda geçerlidir?

Yurt ücreti ders yılı süreleri için geçerlidir. Yaz okulu, staj v.b zamanlar hariçtir. Dönem içerisinde resmi ve dini bayram tatillerinde öğrenci talebimize göre nöbetçi şubemiz bulunmaktadır. Yaz döneminde yurtlarımızda kalmak için fiyatlarımızla ilgili yurt idaresinden detaylı bilgi edinebilirsiniz.

 

 

Güvenler Kız Öğrenci Yurdu fiyatları hakkında bilgi alabilir miyiz?

Şubelerimizin bina konumlarına ve oda kontenjanlarına göre fiyatlandırma yapıldığı için fiyat bilgisinin şubelerimizden alınması daha uygun olacaktır. Öğrencilerimizin ve velilerimizin ödeme konusunda problem yaşamamaları için, isteklerine göre peşin veya vade seçenekleri yada visa ile ödeme yapmalarına imkan tanınmaktadır.

 

Kız öğrenci yurdunda oda arkadaşımı nasıl seçebilirim?

Birlikte kalmak istediğiniz arkadaşınız veya arkadaşlarınızla aynı odaya dönem başında kayıt yaptırabilirsiniz.Sizin bir tercihiniz yoksa idarecilerimiz bölümlerinize, birici - ikinci öğretim olma durumunuza, sosyo-kültürel yapınıza vb. uygun şekillerde oda arkadaşlarınızı seçmektedir.

 

Güvenler Kız Öğrenci Yurdu'nun üniversitelere mesafesi nedir?

Özel Güvenler Kız Öğrenci Yurdu, İstanbul Avrupa Yakası'nda bulunan üniversitelere en kolay ulaşımı olan kız öğrenci yurtlarının başında gelmektedir. Yurt binamızın, Avcılar Şükrübey Metrobüs Durağı'nın hemen yanında olması, kız yurdumuzun ulaşım konusunda en büyük avantajlarından biridir.

Devamını oku...
 

GÜVENLER

Diğer yurdumuz olan Güvenler Kız Öğrenci Yurdu web sitesine gitmek için tıklayınız.

HIZLI İLETİŞİM

Adres  : Gümüşpala Mah. Nadide Sok. No:8 Avcılar/İstanbul
Tel        :
0(212) 593 22 97
info@guvenlerkizogrenciyurdu.com.tr