Ana Sayfa Ev ile yurt arasındaki farklar

Kızlar İçin Yurt ve Ev Arasındaki Farklar Nelerdir?

Her öğrenci ve anne-babaları için ,uzak bir şehirde üniversite kazandıktan sonra ortaya çıkan en büyük sorunlardan birisi, kalacak yer sorunudur. Bu bazen o kadar karışık bir hal alır ki evde mi kalsak devlet yurdunda mı yoksa özel yurtta mı soruları uzunca bir süre devam eder.

*Yeni bir şehre ve yeni bir hayata ilk adımını atan kız öğrencilerimizin ve ebeveynlerinin en çok zorluk çekeceği konulardan birisi hiç şüphesiz güvenlik sorunudur.Hiç tanımadığı bir şehirde kızınızın emin ellerde olduğunu bilmek, kuşku yok ki tüm anne-babaların ilk önemsediği unsurdur.

Ev ile yurt arasındaki farklar   Ev ile yurt arasındaki farklar   Ev ile kız yurdu arasındaki farklar

Özel yurtlar bu konuda ki çözümleriyle, kızlarınızın güvenliğini temin ederek, ailelerin geceleri rahat uyku uyumalarını sağlarlar. Güvenlik kamera sistemleri ve güvenlikten sorumlu personelleri sayesinde özel yurtlar kızlarınız can ve mal güvenliğini koruma altına almaktadır.

Özel yurtları tercih etmenin diğer önemli sebeplerinden birisi de ekonomik olmalarıdır.

Tek kişi yada birkaç arkadaşıyla birlikte ev tutan kızlarımızın bu konuda yaşadıkları sorunlar saymakla bitmez. Her ay ödenmesi gereken faturalar, yemek, internet, temizlik kira gibi giderler hesaplandığında karşımıza hayli kabarık bir fatura çıkmaktadır. Oysa özel yurt tercih edildiğinde tüm bu giderler yurdun hizmetleri arasında bulunmaktadır.

Eve çıkmakla özel yurtta kalmak arasındaki en büyük farklardan biride sağladığı rahatlıktır.

Eve çıkan kızlarımız tüm işleri kendileri yapmak zorunda kalırlar. Ders çalışmak için harcaması gereken zamanlar temizlik, yemek, bulaşık gibi mecburiyetlerle geçer.

Ev ile yurt arasındaki farklar

Oysa özel yurtlar bunların hepsini yapmakla görevli personele sahiptir. Özellikle sınav dönemlerinde öğrencilerimizin en büyük ihtiyaçlarının, odaklanıp ders çalışmak olduğunu düşünürsek, odaklanmalarının ve derse konsantre olmalarını sağlayan dış etkenlerden en az derecede etkilenmeleri ancak özel yurt tercih etmeleriyle mümkündür.

Bildiğiniz gibi farklı bir şehirde yada farklı bir ortamda, oranın şartlarına ayak uydurana ve alışana kadar geçen zaman yetişkin bireyler için bile büyük zorluklar oluşturmaktayken, bunun hayata daha yeni atılan ve evlerinden ayrılan kızlarımız için nasıl bir problem yaratacağını dilerizki yorumlarımızla biraz olsun anlatabilmişizdir.

Sizin ve/veya kızınızın geleceği için en doğru kararları vereceğinize inanıyor, sağlıklı, huzurlu ve başarılı bir eğitim dönemi geçirmenizi diliyoruz.

 

GÜVENLER

Diğer yurdumuz olan Güvenler Kız Öğrenci Yurdu web sitesine gitmek için tıklayınız.

HIZLI İLETİŞİM

Adres  : Gümüşpala Mah. Nadide Sok. No:8 Avcılar/İstanbul
Tel        :
0(212) 593 22 97
info@guvenlerkizogrenciyurdu.com.tr