Ana Sayfa Avcılarda Kız Öğrenci Yurdu

Semtimiz Avcılar

Avcılar, İstanbul ilinin Avrupa yakasında yer alan bir ilçesidir.
İlçenin doğusunda Küçükçekmece gölü ile Küçükçekmece ilçesi, güneyinde ise Marmara denizi ile çevrelenmiştir.

 

 

 

Ekonomi

Avcılar ilçemizde sanayi tesislerinin gelişmesiyle balıkçılık,sanayi, ticaret ve eğlence-dinlenme almıştır.

Kültür

İlçede bir çok eğitim kurumu vardır. Bu kurumların içinde, İstanbul Üniversitesi Avcılar Kampüsü büyük öneme sahiptir. Kampüste Mühendislik, Veterinerlik, İşletme Fakülteleri, Teknik Bilimler Yüksek Okulu bulunmaktadır. İlçe, bir çok yerel basın organını yaşatmaktadır. İlçede 2 radyo, bir çok dergi ve üçü günlük olmak üzere birçok gazete yayınlanmaktadır.

 

SEMTİMİZDE GEZİLECEK YERLER

ATATÜRK EVİ MÜZESİ
Avcılar’da Mustafa Kemal Atatürk’ün doğduğu evin bir benzeri olarak yapılan bu müze İstanbul’un gezilesi yerlerinden birisi. Atatürk’ün Selanik’teki evinin birebir kopyası olan, içi Atatürk’ü anlatan ve o dönemi yansıtan eşyalarla dolu müze bir çok kişi tarafından ziyaret ediliyor. Avcılar Belediyesi tarafından yapılan ve balıkçı barınağı ile deniz otobüsü iskelesinin batı tarafında yer alıyor. Avcılar’ın Ambarlı Mahallesi’nde yaptırılan Atatürk Evi Müzesi Atatürk’ün Selanik’te doğduğu evin birebir aynısı olarak inşa edildi.

BARIŞ MANÇO KÜLTÜR MERKEZİ
Barış Manço Kültür Merkezi  tiyatro ve sinama salonu ile ünlü sanatçılarımıza ev sahipliği yaparak, tiyatro, konser, konferans, şenlik ve kutlama organizasyonlarl düzenlemektedir.

AVCILAR SOSYAL TEHSİSLERİ
Avcılarda Türk mimari formunda inşa edilen tesis, 2008 yılı içerisinde hizmetine sunulmuştur. Tesis bünyesinde deniz manzaralı restoran alanı ve bahçe kafeteryası,spor alanları bulunmaktadır.

MARMARA CADDESİ
Marmara caddesi Avcılar semtinin en işlet caddesi olup cadde boyunca birçok cafe, mağaza,bankalar ,kuaför ve güzellik salonları ,kozmetik mağazaları, takı-aksesuar dükkanları  ve spor merkezleri bulunmaktadır.

AVCILAR AMBARLI SAHİLİ VE DENİZ OTOBÜSÜ İSKELESİ
Her mevsim ziyaretçilerine ayrı güzellikte tat bırakan Avcılar Ambarlı Sahili  yaz aylarında festivaller,konserler,ve çeşitli sosyal etkinliklere ev sahipliği yapmaktadır. Sahil şeridi boyunca bulunan çay bahçeleri,canlı müzik yerleri,cafeler ve yaz aylarında kurulan entel pazarı sahile ayrı bir hava katmaktadır.Her sene avcılar iskelesinden adalar-boğaz ve mehtap turları düzenlenmektedir.

 

GÜVENLER

Diğer yurdumuz olan Güvenler Kız Öğrenci Yurdu web sitesine gitmek için tıklayınız.

HIZLI İLETİŞİM

Adres  : Gümüşpala Mah. Nadide Sok. No:8 Avcılar/İstanbul
Tel        :
0(212) 593 22 97
info@guvenlerkizogrenciyurdu.com.tr